Переваги
- Підвищена ефективність завдяки максимальній кількості біодоступної міді
- Миттєва розчинність гранул в робочому розчині за рахунок високотехнологічної формуляції
- Більш тривала дія завдяки утворенню на рослині захисної плівки та ефекту реактивації
Механізм
Косайд® 2000 – це контактний фунгіцид на основі міді, що забезпечує захисну профілактичну дію на збудників парші, плямистостей, фітофторозу, альтернаріозу, антракнозу та інших хвороб на широкому спектрі культур. Також характеризується бактеріальною дією – ефективний проти бактеріальних плямистостей.
Косайд® 2000 cтворює захисний шар, що не допускає проникнення патогену в рослини. Кристалики металічної міді прилипають до поверхні оброблених листків і, під час контакту з водою, іони двохвалентної міді вивільняються та стають активними проти цільових патогенів.
Після контакту з обробленою поверхнею, спори та бактерії швидко поглинають іони двохвалентної міді, і як тільки токсична концентрація в середині клітини досягнута, процес інфікування припиняється.
Іони двохвалентної міді впливають на кілька ключових життєвих процесів патогенів: структуру білків, функціонування різних ферментів, системи транспорту електронів та клітинні мембрани. Завдяки профілактичній активності та різноплановому впливу препарату на організм збудника досягається висока ефективність його дії, водночас ризик появи резистентності є низьким.
Спектр дії
Рекомендації
ПЕРСИК
Оскільки персик починає розвиток з квіткових бруньок, дерево уражують спори курчавості, що знаходяться під лусочками квіткових бруньок. Тому дуже важливо провести ранню обробку Косайдом® 2000 на початку набухання бруньок у нормі 4-6 кг/га. Після цвітіння розвиваються листкові бруньки, які дають новий інфекційний фон розвитку хвороби. Другу обробку слід проводити у фазу зеленого конуса у нормі 2-3 кг/га.
СОЯ
Косайд® 2000 офіційно зареєстрований на першій польовій культурі – сої. Мідьвмісний фунгіцид після профілактичного застосування на початку вегетації до цвітіння, а також після цвітіння,захищає культуру від різноманітних хвороб бактеріального та грибного походження. Під час цвітіння фунгіцид застосовувати заборонено.