Флуміоксазин згідно класифікації гербіцидів HRAC належить до групи E (інгібітори протопорфіриноген оксидази).
У присутності кисню і світла індукує масову акумуляцію порфіринів, підсилює окислювання жирів мембран клітин. Це призводить до незворотних ушкоджень клітинних функцій і структури тканини у бур’янів. Симптоми пошкоджень: при ґрунтовому внесенні бур’яни зупиняють ріст, утворюються некрози, чорніють.
При внесенні післясходово флуміоксазин швидко абсорбується тканинами рослин та викликає характерні пошкодження – в’янення, всихання, почорніння чи появу білих плям, некрозів.
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ НА СОНЯШНИКУ, СОЇ ТА ПШЕНИЦІ ОЗИМІЙ ДОСХОДОВО:
- застосування ПЛЕДЖ на важких ґрунтах з високим вмістом органічної речовини потребує вищих норм витрати препарату, ніж застосування на легких піщаних ґрунтах
- обробку препаратом ПЛЕДЖ слід проводити не пізніше ніж через 3 дні після посіву культури
- необхідно якісно підготувати поле до обробки для забезпечення дрібно грудкуватої структури ґрунту
- наявність на полі великих грудок та невирівняної поверхні може суттєво знизити ефективність гербіциду
- не застосовувати препарат, якщо на поверхні ґрунту присутні у значній кількості рослинні рештки
- препарат зберігається на поверхні ґрунту, проведення рихлення чи інших механічних обробітків ґрунту порушує захисний екран та призводить до зниження біологічної ефективності гербіциду
- не використовувати на важких, глинистих ґрунтах, де можливе застосування води на поверхні ґрунту
- сильні опади у вигляді дощу зливового характеру можуть спричинити пошкодження соняшнику та пригнічення сої внаслідок відбивання та намивання ґрунту, який містить гербіцид, на поверхню рослини
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ НА ПШЕНИЦІ ОЗИМІЙ ПІСЛЯСХОДОВО:
- препарат застосовується до сходів або після сходів культури від 2-х до 6-ти листків у пшениці
- не застосовуйте препарат у фазу 1-го листка та після появи 7-го листка у культури
- після сходів культури не застосовуйте препарат по вологим рослинам та під час туману у зв’язку з підвищенням ризику фітотоксичності
- не застосовуйте при температурі нижче +3 °С
- після сходів культури може бути застосований у суміші з гербіцидами на основі сульфонілсечовин для підсилення контролю падалиці ріпаку. Застосування такої суміші може спричинити підвищення фітотоксичності
ТЕХНІЧНІ РЕГЛАМЕНТИ ЗАСТОСУВАННЯ:
- Перед застосуванням необхідно пересвідчитись, що обприскувач вимитий та не має залишків робочого розчину від попереднього застосування.
- Потрібно пересвідчитись, що форсунки обприскувача підібрані вірно та відрегульовані належним чином.
- ПЛЕДЖ 50, ЗП упакований у водорозчинні пакети 200г, тому їх не потрібно відкривати!
- Перед додаванням препарату в обприскувач, спочатку необхідно приготувати маточний розчин. Для цього невелику ємність (відро) потрібно наповнити на 1/3 водою, потім додати необхідну кількість гербіциду (до трьох 200-грамових пакетів у 10 л води), ретельно перемішуючи, долити водою до 3/4 об’єму.
- Робочий розчин не залишати без перемішування та необхідно використати одразу ж після приготування.
- Після закінчення застосування ПЛЕДЖ 50, ЗП необхідно одразу, в той же день, ретельно вимити обприскувач. Залишки робочого розчину залишати в обприскувачі заборонено. Для промивки обприскувача слід використовувати лужні розчини. Дивись пункт «Рекомендації по промивці обприскувача».
АГРОТЕХНІЧНІ РЕГЛАМЕНТИ:
- Необхідно якісно підготувати ґрунт, наявність великих грудок та не зароблених рослинних решток може суттєво вплинути на ефективність гербіциду.
- Препарат не слід застосовувати на полях, де можливий застій води на поверхні ґрунту.
- На полях із високим вмістом гумусу чи великою кількістю органічних решток слід застосовувати вищу зареєстровану норму.
- Не застосовувати препарат у випадку значного пониження температури (нижче +2 ℃) та не обробляти культури, що зазнали пригнічення внаслідок несприятливих погодних умов (заморозки, посуха, град) - з метою зниження ризику фітотоксичності.
- Ефективна робота препарату починається при температурі вище +5℃.
-
Сильні опади у вигляді дощу зливового характеру можуть спричинити пошкодження соняшнику, внаслідок відбивання та намивання ґрунту, який містить гербіцид, на поверхню рослини.
- В якості ґрунтового гербіциду ПЛЕДЖ 50, ЗП вноситься після посіву без додаткової заробки в ґрунт. В умовах сухої весни допускається якісна заробка у ґрунт на глибину 3-4 см, за умови перемішування із вологими шарами ґрунту.
-
Для забезпечення максимальної ефективності досходової обробки препаратом Пледж 50, ЗП необхідно, щоб пройшли опади (мінімум 5 мм за один раз) протягом 5 – 7 днів після застосування.
-
Не рекомендується сумісне застосування з досходовими гербіцидами ґрунтової дії на соняшнику. Додавання інших гербіцидів до бакової суміші може призвести до проявів фітотоксичності.
-
В якості страхового гербіциду ПЛЕДЖ 50, ЗП необхідно застосовувати у фазу розвитку соняшнику 2-3 пари листків (4-6 справжніх листків). Для мінімізації проявів фітотоксичності сходи соняшнику мають бути рівномірними.
-
Для забезпечення максимальної ефективності страхової обробки, бур’яни повинні бути у стані активного росту та знаходитися у фазі сім’ядолі-перша пара листків. Уникайте обробок бур’янів, що зазнали впливу несприятливих погодних умов.
-
При страховому внесенні заборонено робити бакові суміші із іншими пестицидами, мінеральними добривами, стимуляторами росту та ад’ювантами (окрім Скаба, КЕ)!
-
У разі необхідності, обробку грамініцидами потрібно проводити не раніше, ніж через три (3) дні після застосування ПЛЕДЖ 50, ЗП.
Перед застосуванням ПЛЕДЖ 50, ЗП слід уважно прочитати тарну етикетку та проконсультуватися із продавцем чи виробником препарату!
РЕГЛАМЕНТИ ПРОВЕДЕННЯ ОБПРИСКУВАННЯ:
- Для приготування робочого розчину рН води має бути слабокислою але не > рН7. Для коригування рН можна використовувати нітрат амонію (NH4NO3)*;
- Вода має бути чистою, без органічних домішок;
- Жорсткість води має бути в межах 0-3,5 ммоль/дм3 але не >4 ммоль/дм3
- При страховому застосуванні на соняшнику, для підсилення дії ПЛЕДЖ 50, ЗП можна застосовувати ад’ювант Скаба, КЕ 0,025% розчин (50 мл на 200 л води). При спільному застосуванні ПЛЕДЖ 50, ЗП та СКАБА, КЕ використання води менше, ніж 200 л/га, заборонено;
- При страховому застосуванні на соняшнику ПЛЕДЖ 50, ЗП без ад’юванту, норма витрати води має бути 200 л/га;
- Для підсилення ефективності, страхове застосування краще проводити у ранковий час в сонячний день, але до настання високих температур, не пізніше 10-ї години ранку;
- При страховому внесенні форсунки обприскувача мають бути придатними для внесення контактних препаратів і створювати розмір крапель 200 – 300 мкм. Робочий тиск в обприскувачі має бути згідно рекомендацій виробника відповідно до вибраних форсунок, робоча швидкість має бути 6-8 км/годину. Розбіжність між виливом форсунок не >5%. Висота штанги має бути відрегульована належним чином.
(NH4NO3)* - кількість добрива слід вимірювати індивідуально в залежності від початкової якості води, зазвичай буває достатньо 3-4 кг/200 л (на 1га). В разі використання нітрату амонію для коригування рН робочого розчину, при страховому застосуванні ПЛЕДЖ 50, ЗП, додавання інших препаратів, ад’ювантів (в тому числі СКАБА, КЕ) категорично заборонено. При коригуванні рН, спочатку в бакові обприскувача розчиняють нітрат амонію (проводять коригування рН), а потім розчиняють ПЛЕДЖ 50, ЗП.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ПРОМИВЦІ ОБПРИСКУВАЧА:
- Повністю видалити робочу рідину з баку обприскувача.
- Наповнити бак обприскувача чистою водою і промити всі шланги, штанги, фільтр і форсунки в режимі обприскування.
- Наповнити бак обприскувача чистою водою ще раз.
- Додати в бак 4 літри 3% розчину аміаку на кожні 400 літрів води, промивати обприскувач протягом 5 хвилин, а потім промити всі шланги, штанги, фільтри, і форсунки як мінімум 15 хвилин. Повністю злити воду з бака.
- Від’єднати всі форсунки і фільтри та промити їх в чистій воді.
- Залити 1/10 бака чистою водою, в режимі обприскування злити її, повторити операцію двічі.
Не можна промивати обприскувач на ділянці, де вирощуються чутливі культури або планується їх вирощування. Потрібно не допускати потрапляння промивних вод з обприскувача у водойми (річка, ставок ...). Залишки рідин потрібно зливати на необроблювані ділянки.
Також, для промивки обприскувача можна використовувати спеціальні препарати для промивки, згідно рекомендацій виробника.
3% розчин аміаку** – приготування: найкраще використати аміачну воду (масова частка аміаку не менше 25%). Потрібно взяти 1 частину аміачної води (25%), (наприклад, 1л) та 7 частин води (наприклад, 7л). В результаті буде отримано 8л 3% розчину аміаку.
Це приблизні значення, дотримуватися абсолютних величин не обов’язково. При використанні аміачної води іншої концентрації, розрахунок можна провести за правилом хреста чи скористатися спеціальним ареометром.
РОТАЦІЯ КУЛЬТУР:
- у разі пересіву культури можна висівати кукурудзу, соняшник, пшеницю, сою, сорго, горох, нут, сочевицю
- через 4 місяці можна сіяти ячмінь, квасолю, солодку кукурудзу
- ріпак, овес, цукрові та кормові буряки, гарбузові та овочі можна висівати через 12 місяців, при застосуванні оранки термін ротації скорочується до 4 місяців
СВІТОВИЙ ДОСВІД ВИКОРИСТАННЯ:
Кукурудза, горох, нут, сочевиця, картопля, сорго, виноград (старший 3 років), сади (старші 3 років), у лісовому господарстві.