5.0
( из 5 )

Введення засобів агрохімії для захисту кукурудзи

Введення засобів агрохімії для захисту кукурудзи

 

Кукурудза - це одна з найбільш поширених культур на території України. Вона цінується не тільки за смачні плоди, а й за високий рівень врожайності. Правильний підхід до захисту рослини може забезпечити збір до близько 14 т/га.

 

В даному випадку мова йде про різні препарати агрохімії, які здатні захистити культуру від бур'янів, хвороб та шкідників. Щоб досягти бажаного результату, необхідно правильно підібрати та розподілити їх по етапах дозрівання рослин.

 

Етап обробки насіння

 

Перед засіванням необхідно обробляти посівний матеріал протруйниками. Для цього підійде речовина імідаклоприд, яке міститься в препараті Командор Гранд та його аналогах. Протруйник на основі імідаклоприду відрізняється тривалим періодом дії, а також широким спектром застосування. Крім цього, в якості протруйника для кукурудзи можна використовувати речовину піраклостробін в комбінації з тритіконазолом. Обидва елементи міститися в препараті Іншур Перформ. Від інших протруйників він відрізняється високим рівнем захисту рослини від інфекції, а також здатністю підвищувати стійкість рослини до несприятливих умов зовнішнього середовища. Сходи, які з'являються з насіння, обробленого Іншур Перформ, добре переживають заморозки та низькі температури.

 

Крім цього, на стадії обробки насіння можуть застосовуватися також інші корисні препарати:

- мікродобрива;

- гербіциди.

 

Препарати з першої категорії забезпечують рослину всіма мікроелементами, які необхідні для нормального росту та розвитку. Особливо це актуально для регіонів з ґрунтом, бідним на поживні речовини. Для кукурудзи ідеально підходять нітратні, фосфорні та калійні мікродобрива. Оптимальним варіантом стане Квантум СРКЗ, а також Ярило Злато 21-21-21. Перший препарат містить фосфор і калій, а до складу другого входить азот. Якщо вносити в помірних дозах азотні добрива, то у рослини добре розвивається коренева система та підвищується імунітет. Калій і фосфор в свою чергу сприяють підвищенню жаростійкості, стійкості до посухи та морозів, а також стимулюють ріст рослин.

 

Що стосується гербіцидів, то їх використовують для захисту майбутніх культур від бур'янів. Вони чинять особливу фітотоксичну дію на бур'яни, в результаті чого рослини повністю гинуть. Для кукурудзи можна підібрати Аспект Про SC 533, Дуал Голд 960 EC або Оттер Форте, КС.

 

Діючі речовини першого варіанту - тербутилазин в комбінації з флуфенацетом. Таке поєднання елементів стане корисним доповненням до основних гербіцидів. У складі другого препарату S-метолахлор, який спрямований на однорічні злакові та деякі дводольні бур'яни. Оттер Форте складається з тербутилазина і S-метолахлора, які комплексно діють на злакові та однорічні дводольні бур'яни.

 

Етап проростання насіння

 

У цей період важливо не допускати появи бур'янів, стимулювати ріст та розвиток кукурудзи, а також забезпечувати захист від шкідників. Для цього використовуються такі препарати агрохімії:

- інсектициди;

- гербіциди;

- стимулятори росту;

- мікродобрива.

 

Вибираючи інсектициди, варто звернути увагу на Децис 100 ЕС і Фосорган ДУО. Децис спрямований на боротьбу з хлібними клопами, злаковими пепелицями, пшеничними трипсами і п’явицями. Шкідники гинуть під впливом речовини дельтаметрина. Фосорган Дуо дозволяє позбутися від жуків хлібних, мух злакових, п’явиць, совок озимих, довгоносиків та інших комах.

 

Прикладом післясходових гербіцидів є Аденго 465 SC, який відрізняється високою ефективністю. Діючими речовинами є ізоксафлютол, тієнкарбазон-метил, і ципросульфамід, Вони відрізняються тривалим ґрунтовим впливом на злакові та широколисті бур'яни. Крім цього, препарат має досить економний розхід.

 

У цей період також застосовуються стимулятори росту, завдяки яким повністю виключаються затримки рослини в розвитку та проблеми з плодоношенням. Для цієї мети можна вибрати препарат Кайші РК. До складу стимулятора входять азот загальний, L-вільні рослинні амінокислоти та загальні амінокислоти. Зазначені речовини підвищують інтенсивність фотосинтезу і прискорюють відновлення рослини після стресу.

 

 Проростання кукурудзи

 

Етап викиду волоті та цвітіння

 

У цей час особливу увагу потрібно приділяти боротьбі з шкідниками. Тому агрономам, які хочуть отримати багатий врожай варто заздалегідь придбати інсектициди. Хорошим варіантом стане Ампліго 150 ZC. Препарат має високу ефективність в боротьбі проти метеликів стеблових, трипсів, попелиць, плодожерок, квіткоїдів яблуневих, цикадок, казарок, молі капустяної та інших шкідників.

 

Поєднання в складі двох речовин – лямбда-цигалотрину и хлорантраніліпрода забезпечує повне винищення цих комах. Вказані елементи є складовими інноваційної формуляції, котра не втрачає своїх властивостей навіть після дощу чи тривалого впливу УФ-променів. Додатковою перевагою є згубний вплив на гусениць будь-якого віку впродовж всього періоду.

 

На завершення варто зазначити, що препарати підбираються не тільки в залежності від періоду розвитку рослини, а й з урахуванням регіону. Щоб зробити правильний вибір, варто вивчити кліматичні умови зони, де планується вирощування кукурудзи, а також порадитися з фахівцем.